Rej čarodějnic pro malé i velké, 30. dubna 2023

Zveme všechny malé i velké na tradiční Rej čarodějnic. 🧙‍♀️🧝‍♀️🔥

Sejdeme se v maskách ve 14:30 na náměstí TGM v Bystřici pod Hostýnem. S sebou si nezapomeňte čarodějnou masku, bubínky, píšťalky nebo jakékoliv hudební nástroje. Společně se průvodem s hudbou přesuneme na hřiště u sokolovny.

Připraveny budou aktivity pro děti s drobnými odměnami. Woodland Hernička si pro děti připravila doprovodný program v podobě malování na obličej. 🤩😍🤡

V 16:30 symbolicky zapálíme čarodějnici a poté si na ohni opečeme něco dobrého.

Občerstvení bude zajištěno. Vstupné je dobrovolné.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Zálesácký závod zdatnosti, župní přebor 22.4.2023

V sobotu 22.4.2023 se vůbec poprvé v Bystřici pod Hostýnem v Biatlonovém areálu Bedlina koná župní přebor Zálesáckého závodu zdatnosti, zkráceně ZZZ.

Závod

Začátek závodu v 10:00. Předpokládané ukončení akce v 15:00 (v závislosti na okolnostech se konec závodu může změnit).

ZZZ je soutěž sokolské všestrannosti, která se koná se v přírodním prostředí, kdy na okruhu cca 5 km plní hlídky různé úkoly. Běží se na čas. Soutěží 3-členná družstva, tzv. hlídky, ve věkové kategorii od 10ti let.

Na závodníky čekají topografie, práce s ohněm, překonávání překážek, poznávání přírodnin, šplh na laně, uzlování, vlastivěda, morseovka, hod na svislý a vodorovný cíl, práce se sekerou, sokolská historie a současnost, otázky ze zdravovědy, praktická část první pomoci, a další.

Vítězná hlídka postoupí do celostátního kola závodu pořádaného Českou obcí sokolskou, zkráceně ČOS.

Další informace naleznete na webových stránkách hlavního pořadatele, Sokolské župy Hanácké, http://www.zupahanacka.eu/zupni-prebor-v-zzz/d-1584.

Doprovodný program pro veřejnost

Od 12:00 bude v areálu připraven doprovodný program pro veřejnost. Připraveny jsou ukázkové disciplíny vhodné pro mladší žáky, možnost vyzkoušet si lukostřelbu a střelbu ze vzduchovky.

Za nepříznivého počasí se doprovodný program ruší!

Místo konání – Biatlonový areál Bedlina Bystřice pod Hostýnem

Polohu areálu najdete na mapě níže.

V areálu zajištěno pouze drobné občerstvení. Plnohodnotnou stravu si závodníci a doprovázející zajišťují sami.

Pořadatelé a poděkování

Hlavním pořadatelem je Sokolská župa Hanácká. Zázemí pro závod nám poskytl Klub biatlonu Bystřice Pod Hostýnem, který se společně s Lukostřeleckým klubem 3D Mrlínek podílí na doprovodném programu.

Děkujeme.